Southpark'a 5 gün kaldı.
Son 5 gün kaldı haberim çeşitli çevreler tarafından az kelimeye sahip olmak, bir detay içermemekle suçlanmıştı. Bu sefer eleştrilere göre hareket ediyorum ve Southpark'ın 14. sezonuna 6 Ekim'de devam ediceği müjdesini verirken ufak bir inceleme yapmaktan da kaçınmıyorum.
Nasıl olur böyle incelemeler derseniz mesela karakterleri yazabiliriz, şöyle yani:

Cartman: Trey Parker'ın seslendirdiği şişko, şımarık ama halkın ne istediğini bilen anti kahraman. Politically incorrect deyimine yeni bir boyut getiriyor. Cartman dert yaratan 200-201'nci bölümlerde gerçek babasının öldürtüp Scott Tenorman'a yedirdiği Jack Tenorman olduğunu öğrenmiş ve içindeki "Ginger Kid" yüzünden çok üzülmüştü.

Stan: Trey Parker'dan esinlenerek yaratılan bu karakteri yine Trey Parker seslendirmektedir. Serinin asıl çocuğu olan Stan, ne Kyle kadar iyi ne de Cartman kadar kötüdür; oldukça normaldir yani. Babası Randy Marsh dizinin en komik büyük karakteridir, ki Bono'yla bok yarışına girdikleri bölüm unutulmaz. 200-201'de Hazreti Muhammed'le olan sahneleri sansürden sansüre koşmuştur.

Kyle: Matt Stone'dan esinlenilen grubun ahlak pusulasını yine Matt Stone seslendirmektedir. Kyle iyi bir insan iyi bir musevi olabilmek için çabalayan bir 10 Emir çocuğudur. Stan'in en iyi arkadaşı ve grubun "zeki çocuğu"dur. Mantığın sesi ve Eric Cartman'ın en tiksindiği kişidir. Her şey bir yana kolyesinde altın taşıyarak gerektiğinde musevi klişelerine uyabildiğini göstermiştir.


Kenny: Matt Stone'un seslendirdiği öteki karakter Kenny ilk 3 sezon neredeyse her bölüm ölüp, "Oh my god they killed Kenny! You bastards!" dedirtmiştir bize. Dizinin ötekisi olan fakir Kenny, cinsel olarak yaşıtlarından çok daha bilgili ve fiziksel olarak sağlamdır. Her ekibin bir fakir çocuğu vardır mottosuyla yaratılmıştır.

Muhammed'li bölümleriyle ve ölüm tehditleriyle 14. Sezona ara vermişti South Park ve bitti diye bizi korkutmuştu. Kalsın South Park sayın seyirciler. Birilerinin her şeye karşı olması lazım unutmayalım.

12 comments:

p.kto said...

Haberin uzunluğu bir önceki posttan aldığınız gazdan olmasın sayın Kwan?

keh keh keh..

hatta kıs kıs kıs...

cho-zen Kwan said...

ben kavga etmem sayın piçko

p.kto said...

Ahahahahahaahha..

Seni Cartman ruhlu, 'big bonned' seni yaa...

maturin said...

bence haberleri gayet iyi...konuları güzel seçiyor...espriler de fena diiil...bikaç yazım hatası oluyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur.

puanım 4.

cho-zen Kwan said...

screw you guys i'm going home.

bad kitty bad kitty

maturin said...

bence bi justice league dosyası da yapılmalı çozıvana.

cho-zen Kwan said...

bi de order of stick yapıcam ama geek factor'e dikkat etmeli arasına zaman koymalı.

den-hur said...

don't reason with it, don't argue with it, just DOMINATE it.

bence de geh geh geh bu arada. ekkikikiki.

den-hur said...

bir de randy marsh'ın "i thought this was america"

maturin said...

toplu listeyle geliyorum, gerekirse kendimi yakarım, buyrun listem:

Mr Garrison: I just don't trust anything that bleeds for five days and doesn't die.Eric Cartman: Respect My Authority!Eric Cartman: Hippies.They're everywhere. They wanna save the earth, but all they do is smoke pot and smell bad.Chef: Don't do drugs kids. There is a time and place for everything. It's called college.Sportscaster Frank(varan 1): I haven't seen an Englishman take a blow like that since Hugh Grant!

Sportscaster Frank(varan 2): I haven't seen a Jew run like that since Poland, 1938!Eric Cartman: Attention shoppers! Outside today, we have a cripple fight. Cripple fight, outside!Randy Marsh: Everyone below this line needs to be evacuated. Everyone above this line is already dead. We're stuck here in the middle. These states might be okay, they're balmy. New York is gonna have huge tidal waves that affect this whole area.

Randy Marsh: What?
[looks at the board and realized his diagram looks like a penis]

Randy Marsh: Oh, godammit! Godammit!son olarak da chef'le bitiriyoruz

Chef: Say everybody have you seen my balls/They're big and salty and brown./If you ever need a quick pick-me-up./Just put my balls in your mouth./Ooh, suck on my chocolate salty balls (Stick 'em in your mouth)/Put 'em in your mouth and you suck 'em and you suck 'em.

den-hur said...

tarihi yazmıyor bu entry'nin.
kaç gün kaldı şimdi?
insanlar hesap soruyor.

maturin said...

sorduk, yarınmış.